Wiosenna Pora 2013 – przed sezonem

“Wiosenna Pora 2013 – przed sezonem” – Witam Was Serdecznie i chciałbym się z Wami podzielić ważnymi informacjami, na które jak sądzę wielu z Was czeka, niejednokrotnie zadając sobie pytanie, “co dalej z tym Naszym Klubem ???” – jak wygląda teren klubu i jaki jest jego stan wszyscy wiemy. Przede wszystkim jedno sprostowanie a może bardziej wyjaśnienie dotyczące małej aktywności wymiany informacji na Face-sie i komunikacji bezpośredniej pomiędzy Nami niż to miało miejsce kilka miesięcy temu. Jak sami rozumiecie Zima nie była dla nas sprzyjającym okresem wspólnych spotkań, to chyba oczywiste. Ale zapewniam Was, że w tym właśnie okresie wiele się działo od strony organiacyjnej klubu. Przechodząc do konkretów: 1. W ramach porozumienia z Pińczowskim Zakładem Karnym z końcem miesiąca maja przekazane zostaną w użyczenie i użytkowanie przez nasz klub 4 rowerki wodne, 4 kajaki i pieć łodzi. Sprzęt do Pińczowa przetransportowany został bez pobrania opłaty za transport z jeziora Rożnowskiego dzieki wsparciu firmy Regesta.
2. W przyszłym tygodniu przewieziona zostanie do Pińczowa tratfa przekazana na rzecz klubu przez Pana Marszałka Jarubasa.
3. W fazie końcowej są nasze działania w celu pozyskania łodzi “typu nasza stara spacerówka” jak narazie wszystko jest na najlepszej drodze aby klub został wyposażony w taką łódź.
4. Oficjalnie nasz klub ubiega się o finansowanie na zakup kajaków, kół wodnych oraz kapoków z funduszy dostępnych przez LGD – Lokalna Grupa Działania. Tutaj szczególnie duże podziękowania należą sie naszemu klubowemu koledze Łukaszowi Janikowi za zaangażowanie, pracę i poświęcony czas nad przygotowanie całej wymaganej proceduralnej dokumentacji – “Duży Szacun”
5. Jako klub wspieraliśmy Burmistrza miasta Pińczowa w działaniach zmierzających do przeprowadzenia inwestycji budowy “kanału ulgi” Pińczowskiego zalewu. Rezultat – budowa kanału kanał ulgi zostanie rozpoczeta w październiku tego roku i zakończona do końca 2013 roku.
6. Nasz kolega klubowy Mirek Kostyra zadeklarował darmowe dostrczenie cementu na wykonanie nowej wylewki w hangarze klubu – realizacja, przełom maja i czerwca tego roku.
7. W przeciagu kilku tygodni klub pozyska środki z Urzędu Mista Pińczów na przeprowadznie szkoleń i zakup wyposażenia klubu.

I na koniec jeszcze jedna informacja:
Jak wspominałem w czasie naszego ostaniego walnego zebrania nasz klub będzie brał udział w przetargu na budowę “Pływajacego Młyna Wodnego” ogłoszonego przez Muzeum Wsi Kieleckiej. W tym momencie mogę oficjalnie poinformować, iż przy nasz klub wygrał ten przetarg i w imieniu klubu podpisałem umowę na realizację tego projektu.
Kilka słów o tym projekcie. Ktoś może zapytać dlaczeo zdecydowaliśmy się na takie działania i co klub (MY) będziemy z tego mieli ???. Otóż w zakres projektu wchodzi: zaprojektowanie (wykonane), budowa (do wykonania) oraz obsadzenie załogi młyna na rejs rzeką Wisła z Nowego Korczyna do Gdańska. Jak nie trudno zauważyć projekt ma jakby dwa oblicza. Pierwsze-praca projektowo wykonawcza, druga-rekreacja, wypoczynek i możliwość spędzenia trzech tygodni wspólnie na wodzie. Co do pierwszej części to w ramach projektu środki finansowe przeznaczone na wykonanie projketu i budowę przeznaczmy na pokrycie poszycia dachu, oszklenie okien i zamontowanie brakujących bram w hangarze. Realizacja przełom maja i czerwca tego roku. Co do drugiej części to mam nadziję, że nie zabraknie wśród nas chętnych na obsadzenie załogi ponad 500 km rejsu. Zakładamy że załogi bedą się wymieniać, cykl zmian załóg do ustalenia. Termin rejsu sierpień 2013. Po tym co napisałem żywię nadzieję, iż teraz będzie Wam łatwiej zrozumieć dlaczego nasza aktywność mogła być postrzegana za słabnącą. Żwywię również nadziję, iż zaangażowanie z jakim rozpoczęliśmy wspólnie reaktywację naszego klubu nie spadnie. Do klubu napływa pierwszy sprzęt, już lada dzień pojawi się poszycie dachu, nowa pożądna podłoga, nowe okna i drzwi i zapewniam Was, że na tym ten sezon się nie skończy. Bedą wspólne fajne imprezy i spotkania, to w sumie tylko od NAS zależy. Serdecznie zachęcam do akrtywnego udziału w dalszych pracach nad reaktywacją naszego klubu w każdym zakresie, REAKTYWACJA KLUBU TRWA !
Najbliższa wspólna akcja i ognisko zaplanowane na 25 maja 2013. O szczegółach poinformujemy już w krótce na Face-sie i droga email-ową.
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania uprzejmie proszę o kontak.

Z wodniackim pozdrowieniem
Piotrek Siemiński